Товариство Червоного Хреста України

Підтримайте нас і зробіть свій внесок


Запрошуємо до співпраці:

Товариство Червоного Хреста України

Національний комітет:

01004,
Київ, 
вул. Пушкінська 30,

тел.:  (044) 235-01-57
факс: (044) 288-16-58

e-mail: national@redcross.org.ua
international@redcross.org.ua

Партнери:

 


 

>>>

     
 

 

Відеоматеріали:

Проект «Підвищення готовності та реагування потенціалу Товариств Червоного Хреста України та Білорусі (PrepCAP)»

Новини

Проект, який триває з квітня 2015 року і продовжиться до березня 2017 року, має на меті зміцнити потенціал готовності та реагування Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ) та Білоруського Товариства Червоного Хреста (БТЧХ) на природні та техногенні надзвичайні ситуації. Проект охоплює 3 сфери – кризову комунікацію, психосоціальну підтримку та першу допомогу і реалізується під управлінням Австрійського Червоного Хреста.

Партнерами проекту є Товариства Червоного Хреста України та Білорусі, Болгарський, Данський, Італійський Червоний Хрест та Університет м. Інсбрук (Австрія).

Цільова аудиторія – волонтери Червоного Хреста, виконавці та працівники сфери реагування на стихійні лиха, надання першої допомоги, психосоціальної підтримки у Білорусі та Україні, учасники у сфері реагування на надзвичайні ситуації з боку урядових організацій, медіа на національному та місцевому рівнях, а також населення для збільшення обізнаності та реагування у випадку катастрофи або надзвичайної ситуації.


Цілі та мета:

 •          Збільшити спроможність психосоціальної та першої допомоги, кризової  комунікації у Товариствах Червоного Хреста України та Білорусі.
 •          Підвищити потенціал готовності та реагування до боротьби зі надзвичайними ситуаціями на національному та місцевому рівнях.
 •          Обмінятися знаннями між структурами, відповідальними за підготовку і реагування на надзвичайні ситуації Білорусі та України з одного боку та Австрії, Болгарії, Данії та Італії з іншого.
           

Основні результати та діяльність

 •         Завершена робота над планами дій під час кризових ситуацій, першій та психосоціальній допомозі.
 •         15-16 березня 2016 року в Києві пройшов тренінг «Психосоціальна підтримка членів сімей, чиї родичі пропали безвісти в результаті збройного конфлікту в Україні» для співробітників відділу розшуку (17 з ТЧХУ і 3 – з БТЧХ). Під час тренінгу розглядалися такі теми: причини і наслідки втрати cімейних зв’язків, психосоціальний вплив на втрату сімейних зв’язків, підтримка людей, що втратили сімейні зв’язки, надання психосоціальної допомоги (в тому числі по телефону), втрата і бідкання, турбота про себе.
 •         17 березня 2016 року в Києві пройшов тренінг «Перша психологічна допомога». У тренінгу взяли участь 19 активних учасників: 6 інструкторів/тренерів з Києва і 12 волонтерів – членів загонів швидкого реагування з Київської області. Учасники розглянули такі теми: реакції на стрес; психосоціальна допомога і перешкоди до слухання; невербальна комунікація під час надання психосоціальної допомоги; як справлятися зі складними ситуаціями і агресивними бенефіціарами тощо. Окрім цього, 4 представника ТЧХУ, які працюють з уразливими дітьми ВПО, і дітьми, постраждалими в результаті збройного конфлікту, взяли участь у тренінгу «Психосоціальна допомога для дітей в кризових ситуаціях», який проходив в Мінську 19-21 березня 2016 року. На тренінгу були висвітлені такі теми: що таке насильство; нормальні реакції на ненормальні ситуації; почуття змінюються; як впоратися з втратою; розуміння конфлікту; вирішення конфліктів тощо.
 •         26-30 вересня 2015 року в Білорусі була проведена Четверта міжнародна школа з надзвичайних ситуацій і розшуку Білоруського Товариства Червоного Хреста. Делегація України складалася з 8 осіб, 7 з яких є членами загонів швидкого  реагування. Команда з України провела презентацію та майстер-клас на тему «Дії загону швидкого реагування при масових заворушеннях». Учасники загонів взяли участь в добових польових навчаннях, виконуючи різні завдання на основі 17-ти легенд.
 •         12-13 травня 2016 року 3-е представників від ТЧХУ відвідали Єреван (Вірменія) для обміну досвідом з надання психосоціальної допомоги. Учасники дізналися про проекти колег, провели спільний тренінг з координаторами Вірменського Червоного Хреста, під час якого у них була можливість попрацювати з біженцями з Сирії. Представники Товариства зустрілися з волонтерами та обмінялися досвідом роботи з людьми, які постраждали в результаті збройного конфлікту.
 •         18-20 травня 2016 року була проведена регіональна зустріч за проектом «PrepCap» у Мінську. Від ТЧХУ на зустрічі були присутні менеджер проекту Лілія Білоус, асистент проекту Марина Гринчук і командир загону швидкого реагування Тарас Логгінов. Мета зустрічі – презентація планів дій по проекту, обговорення національного плану та системи інформаційного менеджменту, а також планування національних навчань. Представники національних товариств презентували діяльність з вищезазначених тем, поділилися досвідом та провели дискусії щодо майбутніх кроків і співпраці.
 •         23-26 травня 2016 року в Києві відбувся тренінг з першої допомоги для тренерів і інструкторів. На тренінгу були присутні 18 осіб з різних областей України. 8 осіб отримали сертифікат тренера, 10 – сертифікат інструктора.
 •         25 травня 2016 року тренер з першої допомоги Австрійського Червоного Хреста Клеменс Кальтенберг провів 2 лекції «Дидактика», «Нові методи викладання і комунікації» на тренінгу з першої допомоги в Києві, а також поділився з учасниками необхідними матеріалами.

З 25 по 31 липня 2016 року представники Товариства Червоного Хреста України –  2 співробітника Національного Комітету та 10 волонтерів загонів швидкого реагування –  відвідали Республіку Білорусь, де на базі Інституту перепідготовки та підвищення кваліфікації Міністерства з надзвичайних ситуацій Республіки Білорусь пройшли транскордонні навчання загонів швидкого реагування Білорусі та України. Усі дні тренінгу супроводжувалися інтенсивними курсами з порятунку на воді (травматизм на воді, його розміри, забезпечення життя людей, надання допомоги постраждалому з берега без рятувальних засобів і з ними, техніка і тактика рятування тощо), а також курсами з використання альпіністського спорядження (основні вузли, навішування мотузок, виготовлення засобів для транспортування потерпілого, транспортування вантажів і людей тощо).

© Товариство Червоного Хреста України