Товариство Червоного Хреста України

Підтримайте нас і зробіть свій внесок


Запрошуємо до співпраці:

Товариство Червоного Хреста України

Національний комітет:

01004,
Київ, 
вул. Пушкінська 30,

тел.:  (044) 235-01-57
факс: (044) 288-16-58

e-mail: national@redcross.org.ua
international@redcross.org.ua

Партнери:

 


 

>>>

     
 

 

Відеоматеріали:

Україна: гуманітарна ситуація на сході погіршується

Новини

Женева/Київ/Москва (МКЧХ) – В результаті збройних зіткнень в Донецькій та Луганській областях на сході України тисячі сімей були змушені тікати зі своїх домівок. Як повідомляється, на даний момент на території України та Росії знаходяться сотні тисяч переселенців. Також погіршуються умови проживання місцевих жителів. На фоні ситуації, що загострюється в гуманітарному плані та переймаючись питаннями безпеки, Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) активізує свою діяльність з надання допомоги населенню, що постраждало.

«Наша першочергова задача – допомога переселенцям та місцевому населенню Донбасу і надання медичної допомоги пораненим в усіх  районах, – сказав Мішель Массон, який здійснює керівництво діяльністю МКЧХ на території України. – Ситуація, яка склалась, вимагає активізації зусиль з надання допомоги цивільному населенню, і ми направляємо додаткові групи співробітників у Маріуполь і Старобільск».

МКЧХ також підтверджує, що він отримав від міністра закордонних справ Російської Федерації Сергія Лаврова пропозицію брати участь в організації направлення автоколон з гуманітарною допомогою до постраждалих районів України. «З врахуванням ситуації, що склалась, ми вітаємо будь-яку гуманітарну ініціативу, яка зможе полегшити страждання цивільних осіб, – сказав М. Массон. – Ми розглядаємо можливість надання додаткової гуманітарної допомоги в зонах конфлікту, однак, для цього необхідна участь, схвалення та підтримка всіх зацікавлених осіб. Будь-які кроки, які робить МКЧХ, будуть здійснюватись у суворій відповідності з принципами нейтральності, неупередженості та незалежності, які закладені в основі діяльності нашої організації. Крім цього, для того, щоб бригади МКЧХ могли здійснювати свої завдання, в них повинен бути безпечний доступ до людей, які потребують допомогу».

З квітня МКЧХ забезпечує запасами ліків та медичними засобами понад 25 медичних установ в Донецькій, Луганській, Харківській і Дніпропетровській областях і відвідав осіб, які знаходяться під вартою у зв’язку з конфліктом. З самого початку кризи Товариство Червоного Хреста України (ТЧХУ) надало допомогу понад 10 тис. переселенцям в різних районах країни, роздаючи їм продовольчі, гігієнічні набори, необхідні предмети загального споживання, одяг та інші предмети. Найближчим часом МКЧХ має намір разом з ТЧХУ розширити та оптимізувати заходи із здійснення допомоги людям.

© Товариство Червоного Хреста України